Anvlkův průvodce Netherem

Jak vytvořit portál a jak jim projít sem psát nebudu, napíšu sem mé zkušenosti po několika dnech strávených v pekelném Netheru. Putovat tam se hodí jak pro bohatší hráče, tak pro nováčky s trochou výbavy a šikovnosti.
Ikdyž se to nezdá, Nether je velmi bohatý svět, na kterém si vyděláte peníze, zkušenosti, ale i mnoho levelů do MCMMO.
Začnu s hlavní položkou, která přisla po updatu 1.5 - Nether Quartz, česky křemen. Co se z něj vyrábí sem psát nebudu, popíšu nejlepší a nejrychlejší cesty k jeho získání.

Doporučená výbava:
[list]- Co nejlepší zbroj - enchanty na ní preferujte spíše odolnost proti ohni než obranu.

  • Krumpáč se štěstím III nebo silk touch.
  • Luk a šípy, co nejlepší enchanty - velká výhoda je Infinity (bezedný toulec), díky čemuž stačí mít 1 šíp a je víc místa pro rudy.
  • Zásoba jídla - skákání na útesech a kopání při takovém vedru je dost vysilující
  • Lektvary proti ohni - pokud máte, hodí se. Nachystat jeden do lišty a při pádu do lávy okamžitě vypít, pak si vklidu doplavete na břeh.
  • Boty s Feather falling (lehkost pírka) - super věc, díky útesům a nečekaným srázům vám nejednou zachrání život.[/list]

Postup pro těžbu a hledání věcí:
Nether Quartz - dost záludná věc a to v tom, že není lehce dostupná - ze začátku. Díky tomu, že přibyl až ve verzi 1.5 a nether je generovaný ve starší verzi, musíte najít chunky, které se vygenerovaly až PO tomto updatu. Klasicky stačí jít pořád jedním směrem. Jakmile na ně narazíte, dál už většinou hledat nemusíte, protože v množství se dá srovnat s uhlím v jedné obrovské jeskyni.
Kopejte samozřejmě se štěstím III, má to stejný účinek jako na diamanty, uhlí…Pokud tam vydržíte dlouho, kousky křemenů jdou i v ruce spojit na bloky - další místo.
Quartz je hodně štědrý, co se týče levelů do Mining skillu.
Pár obrázků:

Naleziště křemenné rudy

Bohatá jeskyně

Ještě jeden tip pro šetřílky: Je možné získat z rudy ještě víc křemene, pokud použijete silk touch krumpáč. To záleží na vašem Mining levelu, od kterého se odvíjí procento dvojitého dropu. Vykopete více rud a pak je naskládáte na své místečko a jen vykopete se štěstím III, vypadá to asi takto:

Glowstone - Zlatavý blok, většinou rostoucí ze stropů. Těží se krumpáčem a sype se z něj Glowstone dust (světlilový prach). Padají z něj 2-4 ks, ovšem při použití krumpáče se štěstím III dostanete z každého bloku vždy 4 ks. Dobrý způsob těžby je vyhlídnout si trs, který není nad lávou, vyskákat až k němu a celý vytěžit. Následně zrušit vzniklý sloup a posbírat odměnu. Je možné použít silk touch a kopat přímo tyto světlo vyzařující bloky. V tomto případě působí skill Double drop z Miningu.

Lehce získatelný glowstone

Velký přírodní trs glowstonu

Ghast Tear - Velmi vzácná surovina, žádaná pro lektvary s účinkem regenerace. Této zajímavé věci je dost těžké se zmocnit. Padá z Ghasta, který létá různě po Netheru, takže je potřeba ho střelit lukem. Je dobré si počkat až bude nad zemí a sestřelit ho, má šanci na dropnutí slzy. Více slz jde získat tak, pokud ghasta zabijete s lukem, který má Looting.

Překvapený Ghast, v pasti moment před smrtí

Houby - Červené či hnědé, nic víc se k tomu říct nedá. Snad jen že je jich místy požehnaně a posbíráním raketově roste skill Herbalism.

Blaze rod - Všemi známá a vysoce užitelná ohnivá tyč. Po nalezení Nether pevnosti lze lehce najít jejich spawnery a tyto ohnivé chlapce likvidovat buď lukem nebo kdo je tvrďák, tak zblízka. Velmi se zde hodí lektvar proti ohni, můžete je klidně drtit rukou a budou proti vám bezmocní. Pro rychlejší zisk je dobré používat enchant Looting.

Lebka Wither kostlivce - Sice malá, ale je šance, že z wither skeletona padne jeho hlava. Najít je lze na cestách v Nether pevnosti. Looting zvyšuje šanci na dropnutí lebky.

Zlato - Likvidací Zombie pigmanů můžete získat cenné zlato, většinou ve formě nugetů, ale občas vám hodí i celou cihlu. Primární ovšem není zlato ale zlepšování skillu Archery. S dobrým lukem postřílíte rychle velké množství pigmanů a levely přibývají celkem rychle. Dále z nich padají zlaté meče, ovšem jejich využitelnost je minimální.

Nebezpečí: - Nether je oproti normálnímu světu značně smrtelnější. Uvedu zde hlavní nebezpečí a jak se proti nim bránit.
Pád do lávy - Pro nevybaveného člověka jistá smrt. Jak jsem psal na začátku - pokud máte lektvar proti ohni, nijak nelaškovat v lávě a ihned vypít. Dost času vám může získat odolnost proti ohni na zbroji. Pak už jste v suchu a v klidu doplavete na břeh.

Pád z útesu - Nether je jich plný, nejlepší způsob jak se ho vyvarovat je prostě dávat pozor. Když spadnete, zachránit vás může buď malá výška nebo boty s Feather falling.

Vykopání lávy - Nejednou se mi stalo, že jsem kopal křemen a najednou mi na nos natekla láva. Obrana je buď opatrnost - nestát přímo pod/u rudy a nebo pohotovost a zadělat lávu dříve než vyteče. Teče ale rychleji než v normálním světě, takže je těžké to stihnout.

Ghast - Jasná věc, půjdou po vás ihned, jakmile vás spatří. Tady je nejlepší obrana útok . ghasta střelíte lukem a je po něm na 1-2 rány.

Pigmani - Pokud nestřílíte z bezpečné vzdálenosti a doběhnou k vám, je to krátký proces, dobrý způsob je dojít do hloučku, udělat si sloupek a postřílet. Pozor na ghasty.

Pište připomínky, kdyžtak doplním :wink:

jen by se hodilo doplnit k tomu glowstonu, že když je ten silk na sticku, tak se neničí a na glowstone funguje

Pěkná guide vlku, jen tak dál. Já vim, trochu opožděná reakce. :slight_smile:

Po dokončení zapněte hru, z menu zvolte Možnosti > Balíčky zdrojů > Otevřít složku zdrojových balíčků > vyberte stažený gothic texture pack, objeví se vám v seznamu a pak už ho jen zapněte.