Elfen lied

Co říct k seriálu, který sami Japonci chtěli zakázat… Osobně vzato, zasáhnul mě jako žádný jiný, ale ne prvním krvavým dílem. Nejhororovější díly jsou pro mě ty, kde je ukázána lidská povaha v její nahotě. Seriál, ve kterém je běsnící krutá a neporazitelná bestie ukrytá třeba v drobné holčičce na vozíku… a přesto má někoho, kdo jí skutečně věří (protože je tak hodný a obětavý, jako správný rodič).

Nikdy jsem o tenhle druh seriálu moc nestál, ovšem můžu ti doporučit pár děl co pro pro změnu zasáhla mě:
(Roger Zelazny) Kroniky Amberu & Úsvit Amberu.
(Jiří Kulhánek) Vládci Strachu, Noční klub, Divocí a Zlí a Cesta Krve.
(Miroslav Žamboch)
Na Ostřích Čepelí, Vlk Samotář
Nejsem si jist zda zmíněné knížky znáš, ale určitě doporučuji.

Hej to jsou knížky, taková sekce tady není. :smiley: Tak ale třeba Noční klub mám přečtený, ten je dobrý. Já jsem ale odkojený hlavně od J.M. Trosky a poslední co jsem četl bylo od Mano Zieglera (něm. testovací pilot).

Jistě, že toto není úplně vhodné téma do vlákna “Filmy a Seriály”, ovšem musel jsem to zmínit. Musím přiznat, že vše co jsem tu zmínil jsem v nedávné době přečetl (Nejdéle Amber, cca rok zpět) a byl jsem opravdu nadšený a stránky doslova hltal.

Tak poslední co jsem hltal bylo o německém Me 163, je to napsáno tak, že i laik jako já četl dokud jsem neusnul a první po probuzení jsem pokračoval ve čtení. Testovací piloti byli podle všeho napůl sebevrazi, když s nadšením usedali do napůl hotových strojů, kolikrát doslova seděli na palivových nádržích. :slight_smile: Práce, žena, pes, pc hry jako MC, WoT… už tak šidím spánek abych to stíhal. Já jsem maniak, kolikrát musím knížku dočíst a běda jestli existuje další díl a tak podobně. :smiley: :smiley: Tak snad jednou…

Tohle knizni silenstvi znam take, no.

Asi neskoro, ale tiež ma Eflen lied dosť “zaskočil.” Popravde viac než dosť. Príbeh samozrejme dosť ponurý ale fascinujúci, Aj ten vzťah, čo mali.