Moje návrhy a postrehy, Chleb1k

Všetkým čitateľom želám príjemný deň,

Vitajte v diskusnom článku, založeným mnou, ktorý vznikol na základe toho, že počas hrania na serveri premýšlam aj nad tým ako by sa dali zlepšiť alebo upraviť rôzne situácie a skutočnosti ktoré vznikajú pri hraní. Mne osobne prišlo blbé už počas hrania na iných serveroch, založených na systéme hrania MMO, RPG, zasypávať administrátorov pripomienkami a návrhmi, keď chudáci samotní mali veľa iných starostí ale po menšej diskusií s Bloodkiller97 som došiel k iným myšlienkam, ktoré ma priviedli k vytvoreniu tejto diskusie. Táto správa má funkciu prológu, nebudem zatiaľ vypisovať svoje návrhy, to nastane až v ďalších príspevkoch. Všetkým čitateľom želám príjemné čítanie.

4 Likes

Dobrý deň,

Začal by som Pronterskými stokami. Celkovo v dungeone som si všimol, že je tam v niektorých priestoroch málo príšer, hráč na to aby začal zabíjať nejakého prda, tak musí prípadne zabehnúť aj 30 blokov. Ďalej mám pocit, že z príšer v prvom poschodí je veľmi obmedzená možnosť získavania alchymistických ingrediencií na začiatok. Tým myslím samotné percentá na padnutie ingrediencie ale aj malý počet príšery Plankton. Ďalej z príšery Cramp nepadá chvost hlodavca, pričom to je vo wikipedii brané ako nejaká silnejšia varianta Tarou. V druhom poschodí nie je až taký problém so získavaním červených bylín ale tiež vidím, že treba zabehnúť vzdialenosť na to, aby si mohol niečo zabiť. Taktiež som si všimol, že v chodbe kanálov, ktoré sú v kontakte s vchodom do predsiene dungeonu Spider Hell sa vôbec nespawnujú príšery. To som len tak skúmal a zistil som, že pri vstupe do kanálov sa dá dostať von z kanálov a dostať sa do vašeho pohľadu na samotný dungeon. Keď dobehneš k danej chodbe z vonku, je možné tam stretnúť v rozmedzí 20 - 50 Crampov, ktorí sa objavia proste vonku z dungeonu, preto na Vás nalieham, lokalizovať spawnery a premiestniť ich. Ak by ste sa začali zaoberať zahusťovaním spawnerov v druhom poschodí, pripomínam aby sa podľa toho upravil aj mestský lov na Thief bug male. Tam mi príde, že významová hodnota finálnej odmeny (100 000,-) je nižšia ako jej opakovania (3x Eluminium). Preto navrhujem, v prípade zabezpečenia viacej počtu príšer v druhom poschodí v Pronterských kanálov a prípadnej zmene mestského lovu, zmeniť finálnu odmenu z 100 000 smaragdov na :
a) 30 White Herb, b) 4x Attack boost potion I c) 45 Scale, d) 6 Crystal Blue, alebo ak Vás napadne niečo iné.

2 Likes

V reakci se pokusím jednotlivá témata rozškatulkovat

1. Spawn - nerozumím přesně problému, že je třeba ujít vzdálenost, aby hráč narazil na monstrum. Jedna věc je, že spawnery jsou místy záměrně dál od přechodů, aby hráč nebyl napaden ihned po vstupu do dungeonu a druhak je to o procházení, ne stání na místě.
    To, že někde nelogicky nejsou příšery, nebo naopak jich je příliš je dobrá reflexe a podívám se na to.
    Co se týče samotného spawnu. V brzké době bych rád právě ve stokách otestoval jiný typ spawnování než přes spawnery, tak uvidíme zda to povede k lepším výsledkům.

2. Drop - Pro to co pozoruješ jsou dva důvody. Jeden je ten, že nechceme automaticky mít dělení, že silnější varianta monstra přes kopírák poskytuje ten samý loot jen v hojnější míře. Druhou věcí je, že příšery v budoucnu mají být zdrojem surovin i pro další profese, proto některé teď alchymistický loot nemají, aby jej pak nebylo třeba odstraňovat, nebo aby pak nedropovaly všechno.

3. Východy oběhnu a zabezpečím proti úniku.

Dobrý deň,

Môj ďalší návrh by sa týkal dungeonu Payon Cave a trošku Ice Cave
Čo by sa podľa vás stalo, keby miniboss Skeleton General objavoval po niekoľko desiatok zabitých príšerách a nie podľa času? Ak by sa to dalo nastaviť, bolo by to lepšie pre tých, ktorí sa sústreďujú na zisk špecifických predmetov z minibossov. Taktiež by som mu pleskol na hlavu aspoň nejakú prilbu, keď už je ten generál. Len tak.
Veľmi sa mi páči vražedné tempo v treťom poschodí, myslím tým to, že je veľa spawnerov príšer pri sebe ale to, že ich znovu objavenie je kratšie ako jedna minúta (môj odhad je 45 sekúnd) je na zapotenie sa. Buď by sa zvýšil interval oživenia príšer alebo vybudovať niekoľko menších priestranstiev pre rýchlu regeneráciu. Ďalej je nemožné dobojovať sa k príšere Sohee, pretože jaskyne, ktoré sú vzdialenejšie od vchodu z druhého poschodia, sú strašne moc preplnené príšerami a keď sa to hráč pokúša postrielať, ďalšie príšery na neho útočia odzadu.

Taktiež navrhujem, aby príšera Siroma (ľadový blok) mala iný výzor a to mláďa bielej ovečky.

probojovat se k sohee lze mam odzkouseno.
ohledne generala bych uprednostnoval cas a pocet monster dohromady z duvodu chozeni kazdych 20min jen pro generala ale to je zase programovani navic ktere se muze dat na skilly pro wandky takze bych ho nechal tak jak je

Pekné popoludnie,

Stretávajú sa tu dva názory. Ty, Lizard to vnímaš ako problém, že by z jednej príšery padalo viacej vecí naraz. Ja mám práve ten opačný názor, že ak sa zachová rozumná percentuálna šanca pre získanie veci, nevidím v tom problém, ak by z jednej príšery padalo viacej vecí rôzneho druhu. Ale ty si v serverovej hierarchií vyššie ako bežný hráč a teda rozhoduješ o tom, čo bude.

Anko nie je problém sa dostať k Sohee ale keď som písal svoj predošlý postreh tak v odlahlejších jaskyniach od vchodu bolo sústredených aj cez tridsať zombíkov. Bolo to dosť o šťastí medzi nimi prebehnúť a dostať sa k Sohee. Ďalej s tým generálom áno, ako som písal, bolo by to fajn, keby sa zaviedlo, lenže treba do toho investovať čas. Nie je o čom viacej diskutovať.