Náhrada Bukkitu

Nevím kolik z vás to ví, ale náš server (a všechny ostatní) běží na softwaru s názvem CraftBukkit (dále CB). Je to vlastně modifikace oficiálního Minecraft serveru. Přesněji, náš server běží na Spigotu, což je zrychlená modifikace CB.

Nedávnou novinkou bylo, že jeden z dřívějších vývojářů Bukkit projetku uplatnil DMCA na CB a tím vlastně znemožnil další produkci tohoto softwaru. CB už nejde stáhnout z oficálních stránek a celý Bukkit tým se rozpadnul. Vývoj CB je aktuálně zkrátka v bodě mrazu.

Objevil se nový projekt, který má CB nahradit a být ještě lepší. Jmenuje se Sponge. Pracují na něm vývojáři z různých odvětví Minecraft developer komunity (Spigot tým, Forge tým, FTB tým a další). O projektu si můžete přečíst tady. Sponge nebude podporovat v základu CB pluginy, ale slibuje jednoudchou konverzi do podoby Sponge pluginů. Spousta vývojářů největších CB pluginů už má v plánu, nebo dokonce už konvertuje svoje pluginy pro Sponge API. Sponge zatím nemá dané datum vydání, každopádně je velice pravděpodobné, že Goldminer jednou poběží na Sponge serveru.