Nápady na další content

Zdravím,

Už dlouho nosím pár nápadů v hlavě a řekl jsem si že by bylo fajn se o ně s vámi podělit.
Takže tady jsou! :slight_smile:

[SIZE=6]Battleground/s
[/SIZE]

Jak název napovídá, tak by šlo o určitou lokaci kde by bylo povolené PVP. lokace by měla určitý počet spawn-pointů kde by PVP bylo zákázáno, a znemožňovaly by spawn-killy. Za zabití hráče z jiného města by jste dostali nějaký typ “tokenu” (čím levelový rozdíl tím víc tokenů by jste dostali ,viz. nový combat systém) který by jste později mohli za něco vyměnit (ori,elu, etc. , to už je na Tonym/Lizim).
Battleground by narozdíl od WoE neměl žádný cíl pokud nepočítáme zabíjení ostatních hráčů. Navíc by byl otevřen neustále nebo delší dobu než WoE.

[SIZE=6]CI Crafting[/SIZE]

Zde by šlo vlastně o to že by hráči byli schopni vyrábět vlastní CI předměty a hrát si s jejich atributy.
existovaly by vlastně 2 typy CI craftingu:
[LIST]
[]Podle plánu/náčrtu
Hráč by si musel prvně sehnat blueprint (bedny v dungeonech, bossove, jiní hráči) a podle něj by sháněl suroviny. blueprint by se zárověň ztratil v procesu výroby.
[
]systém pokus/omyl
Hráč by zkoušel různé kombinace dokud by mu něco nevyšlo (tyto itemy by byly horší než ty podle blueprintu protože na tyto itemy vám stačí jen znát ten recept, né ho mít - hráči mohou vytvořit stránku na wiki kde by si sepsali všechny recepty)
[/LIST]
také by bylo hezké kdyby existovaly blueprinty na “vylepšení” CI itemů z dungu.
Příklad - blueprint bude potřebovat :
[LIST=1]
[]Falchion
[
]Saber
[]5x oridecon
[
]15x leather
[*]item X (magic dust nebo něco podobného)
[/LIST]
A z kombinace těchto itemů by jste dostali Curved Falchion který by byl o něco lepší než původní falchion nebo saber. Ovšem Item by požadoval vyšší staty a level na to aby jste ho mohli používat, na to je taky potřeba brát ohled!

(poznámka: falchion a saber jsem vybral náhodně, takže si místo nich můžete dosadit jakkékoliv itemy)

Já myslím že by to byl dobrý nápad vylepšovat a Craftit si itemy z dungeonů.
Bylo by dobré vylepšovat itemy že by dostali schopnost navíc třeba zapálení nebo otravu.
Ty jo takhle moje warka :smiley: : +9 Curved Keen War Axe :smiley:

Zbytočný spam zmazaný, Curved = Zakrivená. Tiež mohol použiť Shiny alebo aj iné prídavné mená. Prosím už nespamujte ohľadne toho.

E. Dingacik: Seriously, stop spamming…

Samozřejmě “curved” by mohlo být nahrazeno “shiny” , “sharp” , “large” , etc.
hádám že lidi kterým to nedošlo prostě neumí anglicky nebo nejsou dost chytří na to použít překladač… a i tak by to mohli pochopit

Ja si tak rikam, ze ty dropy v dungeonech jsou docela chude. Chtelo by to pridat i obycejnejsi veci s vyssimy sancemi a naopak u drazsich predmetu sance snizit. Je to celkem mrzute kdyz z Vanberka dropne jen jeden emerald petkrat za sebou…

Ano, každý den 10× dropne Ancient, v lodi 5× padnou Greaves a nemohu zapomenout na to, že včera mi dropla Bradiumka asi 20×.

●Ne u Equipu mi to prijde v pohode… Bradium Stone Axe mi nedropla cele veky…spis pridat neco vic… vzdyt i v jinych hrach je to tak (treba World of Warcraft), ze dropuji horsi a lepsi veci.

Líbí se mi nápad s přidáním spousty “podřadných” iteml, ale chtělo by to pro ně vymyslet nějaké využití protože takhle by byly tak zbytečné že by tam ani nemusely být - nebyl by v tom rozdíl. Možná by se pro ně našlo nějaké využítí v questech, které možná budou (nic neslibuji), ale i přesto to chce ještě něco

Proboha, questy nequesty, už z těch mobek padá bordelu dost.

No tak kdyby ten bordel byl využitelnej, tak by to snad nevadilo ne?

To by tolik nevadilo, jenže když už teď z Echia padají naprosto nepotřebný potky… A pak ještě představa, že z něj na 10% bude padat něco jako Damascus.

Něco bych k tomu uvedl. Nevykládejte si to jako negativní kritiku, ale jen napřímo uvedu jak se věci mají.

Nápad je super věc jenže představuje s bídou 1% celkového projektu.
Když už se toho někdo chopí tak musí vše rozpracovat až do finálních detailů (mechanismus, čísla, závislost na ostatních featurách) což v sobě nese většinou několik cyklů předělávek a optimalizací. Během tohoto procesu se musí zvážit jestli stojí za to projekt dokončit, tedy jestli v danné podobě bude dostatečným přínosem.
Následuje kódování a testování a popravdě i napohled jednoduchý systém může dát něpříjemě mnoho práce.

Což už celé míří k jedinému závěru: Je třeba člověk co to udělá. V současnosti Tony stále pracuje na GCS a ano ač byly optimistické odhady leden (tohoto roku) tak to ještě pár měsíců potrvá.
A moje posleství?
Mějte nápady, není to špatné. Je to naopak super, ale nesmíte ztrácet naději. Máte mnoho času je dokonale promyslet, nebo o nich vést debaty.

No, nevím kolik toho víš o tom na čem Tony pracuje, ale pokud se nepletu , tak tam jsou poty dobře vyřešeny…

No, myslím že to je hlavní důvod proč jsem něco takového nakousnul a proč se tu o tom snažíme debatovat (ikdyž se zatím připojil jen franc). Problém je, že normální hráč nemá přehled a ani přístup k informacím (vše co jsi zmínil) jako někteří veterání a výše.

A to mě přivádí k dalšímu problému - GM wiki.
Většina věcí co člověk normálně potrřebuje tam je, ale myslím že by bylo vhodné u některých věcí víc rozepsat jak to funguje. Bylo by fajn kdyby někde bylo aspoň trochu vysvětleno jak některé pluginy fungují a co je v nich možné (CI, ty overpowered potiony, custom mobove v dungeonech (EBR?) ) . Myslím že by to celkově usnadnilo práci a vyvarovali bychom se věcem typu “a potom by přiletěl Tony na jednorožci, a daroval hráči GAU-8 avenger který by střílel duhu (ta duha by teoreticky šla :D).”. Takže pokud by se našel nějaký znalec, bylo by fajn aby tam něco napsal.

Mám konkrétní nápad pro ty, kterým se nelíbí, že něco padá příliš často. Aby nepadalo nic, a předměty byly jako součást dokončeného úkolu - lovu. Takže třeba za splněný hunt na Skeleton Generála, by byla jednou jeho výbava… od hlavy k patě.

No a pokud by sám dotyčný stál o další stejnou výbavu, udělal by celý úkol znova, třebas už bez možnosti znovu získat body.

Myslím že to úplně ničí základy MMO-RPG z kterých GM vychází. Navíc některé itemy existují jen od toho aby je mělo jen pár vyvolených… Toť můj názor, ale třeba někoho napadne co s tím.

Tak, po týdnu jsem znova zavítal na server a co nevidím… Pár lidí co odešlo z jistého města mrk mrk a nadávali že je tam okradli,jak je nanic a podobně…

A to mě přivedlo k nápadu ohledně Hodnocení měst

Šlo by vlastně o to, že by bylo možné hodnotit a vyhledávat hodnocení měst.
Pomohlo by to novým i stávajícím hráčům vyvarovat se městům, ve kterých je ledatak nějak podvedou.
Zatím mě napadají jenom tyto kategorie:
[LIST]
[]Vzhled
[
]Důvěryhodnost
[]Obyvatelstvo
[
]Starosta
[/LIST]
???

[SIZE=6]Vzhled:[/SIZE]
Myslím že tady není co vysvětlovat… Jde jen o to jak město vypadá

[SIZE=6]Důvěryhodnost:[/SIZE]
Jak důvěryhodní jsou členové města (včetně starosty).
Jejich vystupování a historie trestů je nádherným ukazatelem

[SIZE=6]Obyvatelstvo:[/SIZE]
Jak se k vám členové města chovají? Jsou vstřícní nebo vás pošlou do Říma ? Chovají se jako negramoti?
To vše by se sem mělo započítávat

[SIZE=6]Starosta:[/SIZE]
Zde patří to jak se o město starosta stará, né to jak se chová…
Je ochotný řešit problémy ve městě? Stará se o něj? Plánuje nějak město, nebo je to jen náhodná kupa staveb?

[SIZE=6]???:[/SIZE]
Případné další kategorie.

[SIZE=6]RULES[/SIZE]
[LIST]
[]Hlasovat by mohli jen membeři+ , aby se předešlo předpojatosti ikdyž i přesto očekávám že se něco takového bude dít.
[
]Hlasuje se na stupnici od 0 do 10 (kdy 0 je nejhorší)
[]Svůj názor/hlas je možné měnit každých 7 dní. (města se vyvíjejí, nebo snad ne?)
[
]Hráčům kteří by záměrně podávali falešná hodnocení by bylo možné zakázat hlasování na určitou dobu, navíc by jimi udělená hodnocení byly smazány.
[*]Obchodování s hlasy je zakázáno a stejně jako falešná hodnocení by mohlo v kombinaci s jiným prohřeškem způsobit ztrátu ranku.
[/LIST]

[SIZE=4]Další info[/SIZE]
Bylo by fajn kdyby tyto hodnocení bylo možné najít i na webu, kde by bylo uvedené i kdo a jaké hodnocení udělil a s případnou poznámkou autora. (Nejsem si jistý jestli by udělená hodnocení a poznámky měly být přístupné normálním hráčům, ale myslím že minimálně veteráni by k tomu měli mít přístup)

Pokud by bylo možné, tak by starosta měl mít možnost říct něco o svém městě, takže nějaká kolonka pro základní info kterou by starosta mohl editovat by byla naprosto úžasná. Zároveň by mělo být uvedeno kolik pozemků město vlastní, kolik má obyvatel , denní údržbu a stav banky (prostě vše co se dá najít ingame v Towny)
Starosta by také mohl přidat pár screenshotů, pokud by měl zájem…
Screenshoty by samozřejmě musely prvně projít schválením aby se předešlo tomu že se na webu “omylem” objeví 50GB 4k hentai.

(Později sem možná uploadnu případný návrh jak by něco takového mohlo vypadat)

Nápad to nie je zlý to musím uznať, ale využívalo by to veľmi málo ľudí, jedine na začiatku by sa to dosť využívalo a potom by to upadlo…

Ashi chce potopit Amegakure?
Podle mne je to blbost, každý rozumný člověk se může zeptat ostatních, jak to v daném městě chodí.

[ATTACH=full]486[/ATTACH] [ATTACH=full]486[/ATTACH] [ATTACH=full]486[/ATTACH]

Ashireonovi jsou města celkem ukradená, jen mu vadí když premembeři brečí když je jiní premembeři okradou