Tipy pro nováčky

  1. Nikdy hned nežádejte o příjmutí do města, nikdo vás nevezme zustaňte ve vašem 1. městě Geffenu a postavte si tam domeček.
  2. Zkuste prosím nežádat o žádnou výbavu. Stačí, když si seženete pár elíku a celou železnou výbavu a mužete jít na věc, potom vám popadají lepší a silnější věci.
  3. Když něco nevíte, zkuste se kouknout na wiki.goldminer.cz, tam je vše potřebné. :slight_smile:
  4. Zkuste být gramotní, jednou se stalo, že jeden byl negramotný (Jméno: mightyguy02) a udělal si špatnou pověst. Tak zkuste být gramotní a možná budete mít pověst dobrou.
  5. Nežádejte o vyšší rank. Doplatíte na to dočasným banem.
  6. Než přijdete na server přečťete si pravidla.

Ad 1, někdo Vás do města vezme, ale bude to “kvalitní” město.
Ad 2, nic se nestane když se jednou zeptáte jestli by Vám někdo nedal par věcí, ale vyvarujte se spamování chatu.
Ad 4, tento člověk nyní hraje na serveru pod nickem “hewwit”, ale je spíše znám jako “hownit”. Dávejte si pozor, rád lže.
Ad 5, až budete mít nahráno 50 hodin, můžete admina požádat o premembera. Opět se vyvarujte spamu.

Doplnil bych pro nováčky…
Oproti vanile, je tu hlavně mnohem mocnější brnění a zbraně, které se ale mimo dungeony opotřebovávají. Pokud se poškodí, navštivte dungeon bouchněte do moba - opraví se. Vybavení lze občas získat z různě silných mobů v dungeonech, za splněné hunty a někdy u prodejců. Základní měna jsou emeraldy. V celém Gefenu na různých místech, jsou i výkupy surovin, jako je železo, uhlí, určité dřevo, red stone, lapis lazuli, zlato a diamanty. Bez výbavy je snad jednoduší chvíli kopat a něco koupit do začátku. Zprvu není vlastní pozemek tolik nutný, ale to je taky každého věc, dají se zabrat volné parcely v Gefenu příkazem /plot claim , nebo našetřit 1000 emeraldů a založit někde vlastní město. No potom taky určitě nekazit přírodu a chovat se, aby to nějak vypadalo (třeba zasadit strom, který celý porazíte-listí bez dřeva už nevadí). Dalo by se napsat více, ale nebudu přehánět, hodně štěstí a úspěchů ve hře.